Tasuta töö – kas kinnisvaramaakleri aeg ei maksa midagi?

kinnisvaramaakler.eu

Facebookis naisinvestorite klubi grupis tekkis mõni päev tagasi diskussioon teemal tasuta töö. Arutelu kommentaaridest selgus, et nii mõnigi grupi liige on seda ise kogenud. Tasuta tööd tahetakse eelkõige teenusepakkujatelt – fotograafid, ajakirjanikud, aga ka kinnisvaramaaklerid – kelle aeg  ja töö justkui ei maksakski midagi.

Olen seda oma töös ka ise väga palju kogenud. Ei möödu ainsatki nädalat, kus mõni tuttav ei kirjutaks, et kuule, ole hea ja ütle, mis selline korter või maja maksta võiks. Või ütle, mis üüri oleks normaalne küsida, et kiiresti üürile antud saaks. Iseenesest ei ole selline töö probleemiks, kui see on osa minu tööst. Sest see ongi minu töö – mul on kogemused ja teadmised, ma kulutan sellele oma aega ja turuanalüüs on osa EELTÖÖST. Aga see ei ole TASUTA TÖÖ. Paraku enamik inimesi kipub arvama, et on ja minu aeg ei maksa midagi – sest sellisele kirjale järgneb tavaliselt vastus stiilis: oh, tänan Sind, ma proovin esialgu ise müüa/üürniku leida….

Eeltöö on osa tööst, sellele kulub minu aega ja teadmisi. Kui sellele järgneb töö ehk inimene usaldab oma kinnisvara minu hoolde, siis on kõik tasakaalus – inimene saab omale professionaalse teenuse ja mina saan ka oma töö eest väärilist tasu ja arved makstud. Sest ükski kauplus ega teenusepakkuja ei aktsepteeri maksevahendina “Aitäh”, olgu see tänu kui suur tahes. Ma ei ole nii rikas, et teha tasuta tööd.

Hits: 762

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga